ترازوی آزمایشگاهی

ترازو

ترازوی آزمایشگاهی در دو نوع الکترونیکی و مکانیکی در بازار یافت می شود. نوع مکانیکی آن که اخیراً بسیار کم کاربرد هم شده است همان ترازوی دو کفه ای یا ترازوی قپانی است. اصول کارکرد این ترازو ها برا اساس نیروی وارد شده به کفه ترازو است و سیستم بسیار ساده ای دارد.

ترازو چگونه کار می کند؟

در کل نحوه ی کار ترازو بدین صورت است که وقتی که یک جسم را بر روی صفحه ی ترازو قرار می دهیم نیرویی معادل F=W=mg بر صفحه ترازو وارد می شود. ترازو این نیرو را تشخیص داده و نیرویی معادل آن تولید می کند.(این کار با رساندن جریان الکتریکی به الکترومگنت انجام می شود).

انواع ترازو های

در مورد ترازوی آزمایشگاهی یکی از مواردی که باید به هنگام خرید به آن ها توجه کنیم رنج اندازه گیری ترازو است. دومین مسئله بحث دقت ترازو است. معمولاً اینگونه است که هر چه دقت بالاتر می رود، سقف اندازه گیری هم کاهش می یابد.مثلاً ممکن است ترازو با دقت 0.1 تا 5200 گرمی  موجود باشد اما ترازوی 0.0001 می توانددتا حدود 200-300 گرم را اندازه گیری کند.

مورد بعدی که باید مدنظر قرار بگیرد برند و شرکت تولید کننده است. در این مورد باید اعتراف کنیم که اکثر ترازوهای موجود در بازار چینی هستند. اگر دقت ترازویی که نیاز دارید 0.0001 گرم یا دقیق تر است،  توصیه میکنم اصلاً سمت ترازوهای چینی نروید چون تا به امروز ترازویی که بتواند بخوبی با آن دقت کار کند دیده نشده است. برند هایی که در کشور ما رایج است یکی AND ژاپن است و دیگری RADWAG  (رادواگ) لهستان است که از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. اگر به دنبال بهترین ترازوهای بازار هستید، برند METTLER سوئیس توصیه می شود.

یکی دیگر از ویژگی هایی که باید به هنگام انتخاب ترازو مد نظر قرار دهید (در مورد ترازوهای با دقت 0.0001 و دقیق تر) ویژگی اتوکالیبره بودن است. این ویژگی کار شما را بسیار راحت می کند و نیازی به کالیبره کردن بصورت روزانه و هفتگی نیست. بلکه دستگاه خودش این کار را انجام می دهد و شما همیشه از صحت و دقت ترازوی خود مطمئن هستید.

ویژگی مهم دیگری که باید به آن توجه کرد تعداد نقاط کالیبراسیون است. هرچه تعداد نقاط بیشتر باشد، ترازو دقیق تر عمل خواهد کرد. در واقع این نقاط کالیبراسیون، نقاطی از یک تابع است که بر اساس آن وزن به شما نمایش داده می شود و هر چه این تابع دقیق تر محاسبه شود، اندازه گیری ما دقیق تر خواهد بود. پس هرچه تعداد نقاط کالیبراسیون بیشتر باشد، درونیابی ما از آن تابع مورد نظر دقیق تر خواهد بود.

کالیبراسیون ترازو

در مورد کالیبراسیون در بخش توضیحات هر محصول بصورت جداگانه توضیح خواهیم داد. اما عموماً کالیبراسیون ترازو به این صورت است که دکمه ی cal رو نگه میدارید تا یک عدد نمایش داده شود. سپس وزنه ای قابل اعتماد را با وزن آن عدد روی صفحه قرار دهید تا واژه ی OK یا PASS بر روی صفحه نمایشگر ظاهر شود. ممکن است دستگاه از شما بخواهد که یک یا دوبار دیگر هم این کار را با وزنه های مختلف دیگری انجام دهید.

نکته ای که در مورد این مسأله بهتر است مد نظر قرار دهید این است که با دستکش تمیز وزنه ها را بردارید تا چربی دست بر روی آن ننشیند.

و دوم اینکه وزنه ها را جهت صدور برگه کالیبراسیون به شرکت های مربوطه ارسال نمایید تا از دقت کالیبراسیون خود مطمئن باشید. در مورد وزنه ها کلاس های F1 و F2 گزینه های مناسبی از لحاظ کیفی و هزینه ای هستند.

نکاتی در مورد نصب و راه اندازی و استفاده از ترازو

1- ابتدا یک محل ثابت، عاری از لرزش، استوار و هموار را برای ترازو در آزمایشگاه خود در نظر بگیرید.

2- ترازو را در محل مربوطه قرار دهید و با تنظیم ارتفاع پایه های آن، ترازو را تراز کنید.(از تراز که معمولاً در گوشه ای ازدستگاه قرار دارد استفاده کنید).

3- حتماً از یک محافظ برق استقاده کنید تا نوسانات برق آسیبی به مدارات داخلی ترازو نرساند.

4- در زمان عدم استفاده از ترازو، کاور و روکش های آن را بر روی ترازو بکشید تا حتی الامکان از نفوذ گرد و غبار جلوگیری شود.

5- این نکته بسیار اهمیت دارد که هرگز، هرگز، هرگز جسمی سنگین تر از سقف اندازه گیری ترازو بر روی صفحه ترازو قرار ندهید. این کار در بهترین حالت آسیب جدی به load cell وارد می کند و از عمر آن می کاهد.

6- به هنگام کار با ترازو آن را جابجا نکنید. زیرا از کالیبره خارج می شود.

 راهنمای انتخاب ترازوی آزمایشگاهی، متناسب با کاربری

ترازو های موجود در فروشگاه اینترنتی مهرآزمالب با دقت های 1 گرم، 0.1 گرم، 0.01 گرم، 0.001 گرم و 0.0001 گرم می باشد.

اما نوع load cell های ترازو های مختلف و همچنین طول عمر و کاربری آن ها متفاوت است.

ترازو با دقت 1 گرم

اگر به دنبال ترازویی با دقت 1 گرم هستید و کاربری شما چیزی شبیه به آشپزخانه های خانگی است من ترازوی دیجیتال 1 گرم تا 5 کیلو را توصیه میکنم.

اگر وزن های بالاتری نیاز دارید و یا برای کاربری ای همچون خط تولید کارخانجات نیاز دارید ترازو 1 گرم تا 30 کیلو را توصیه میکنم که علاوه بر رنج بیشتر دوام و طول عمر بیشتری هم دارد.

برای کاربری های بین این دو هم ترازو 1 گرم تا 10 کیلو از قیمت و کیفیت مناسبی برخوردار است.

ترازو با دقت 0.1 گرم

اگر نیاز شما ترازویی با یک رقم اعشار (0.1 گرم) است، جهت کاربری هایی همچون پروژه دانشجویی و یا استفاده ی روزانه یک بار من مدل نوت بوک 0.1 تا 2 کیلو را توصیه میکنم، همچنین می توانید از ترازوی مدل APTK461 که از 0.1 گرم شروع می شود و تا 3 کیلو وزن کشی می کند را برگزینید.

برای کاربری های صنعتی هم می توانید مدل NS از 0.1 گرم تا 5 کیلو یا مدل ALW از 0.1 گرم تا 10 کیلو یا همچنین مدل BH5200 (0.1 تا 5200 گرم) را انتخاب کنید.

اگر حاضرید هزینه ی بیشتری بپردازید ولی محصول ژاپنی استفاده کنید می توانید از کمپانی AND مدل EK6000 را انتخاب کنید.

ترازو با دقت 0.01 گرم

در این قسمت تنوع بیشتری وجود دارد. ولی برای کارهای سبک و افرادی که کمتر با ترازو کار می کنند مدا 0.01 تا 500 گرم نوت بوک توصیه می شود که جزو اقتصادی ترین گزینه هاست. اگر یک مرحله بالاتر برویم مدل SF400D که ترازوی محفظه دار 0.01 تا 500 گرم است هم گزینه ی مناسبی است. برای اوزان بالاتر می توان ترازویCB1500 (از 0.01 تا 1500 گرم) و همچنین DJ3200 (از 0.01 تا 3200 گرم) را توصیه کرد.

در مارک های بهتر هم از AND ژاپن می توان 0.01 تا 600 گرم و همچنین 0.01 تا 3 کیلو را پیشنهاد داد.

 

Grid List

تنظیم جهت نزولی

1-12 از 21

صفحه:
  1. 1
  2. 2

Grid List

تنظیم جهت نزولی

1-12 از 21

صفحه:
  1. 1
  2. 2